Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Victorian Sub-District Cricket Association - East/West 1st XI
Round 2 - Sat 19 Oct 2019 (1:00PM), Sat 26 Oct 2019 (1:00PM)
YarravillevNoble Park
Venue: Yarraville OvalMatch ID: 3149516
Umpires: Umpire1: Vincent McKernan ACC  Umpire2: Warren Pump  
Scorers:  Not specified
Akolade, Saheed O
Cross, Mitchell
De Silva, Ashane
Duncan, Kasey
Grose, Matthew S
Hahnel, Joshua
Nikoloski, Lucas
Salvado, Aidan A
Shearer, Sam
Vine, Mitchell R
Raymer, Joshua
 
Berman, Andrew
Bradshaw, Jake
Ewing, Robert D
Johnston, Robert W
Lee, Chris
Perera, Marasinghe A
Perera, Nilochana
Sineth, Kalhan
Vandergert, Dirk Peter
Weerakkody, Nishantha
Wintle, Luke
Victorian Sub-District Cricket Association - East/West 2nd XI
Round 2 - Sat 19 Oct 2019 (1:00PM), Sat 26 Oct 2019 (1:00PM)
Noble ParkvYarraville
Umpires: Umpire1: James Barrett  Umpire2: John Gascoigne  
Scorers:  Not specified
Richardson, Jake W
Rogers, Dane A (c)
Seccull, Rayner (+)
Salomon, Anthony
Schubert, Sean
Rolph, Nicholas
Crozier, Joshua
D'Souza, Neil
Klonaridis, Michael
Senarathna, Lahiru
 
Scorer:  Burridge, Sherilee
 
Noble, Jack (c)
White, Murray
MacGibbon, Liam A
Camilleri, Nathan
Reid, Luke
Cameron, Angus
Devlin, Joshua M
Abdul Sathaar, Faraaz
Zubair, Muhammad
Saunders, Tom
Brown, Jack (+)
Sehrawat, Arjun
 
Coach:  Grose, Matthew S
Victorian Sub-District Cricket Association - South/East 3rd XI
Round 2 - Sat 19 Oct 2019 (1:00PM), Sat 26 Oct 2019 (1:00PM)
Endeavour HillsvNoble Park
Umpires: Umpire1: Jaskaran Singh Dhanota  Umpire2: Francesco Fabris  
Scorers:  Not specified
Russell, Jarrod M
Jeffreys, Darren K
Van Der Werff, Lenard
Peake, Christopher M (c)
Peake, Shane (+)
Peake, Matthew S
Bainbridge, Blaize
Dassanayake, Haritha
Heenatigala, Sajeewa G
Akram, Imran
Aher, Sagar S
Manson, Dale
 
Coach:  Kulasena, Brian
 
Newton, Allan
Davis, Tom W
Bird, Travis P (+)
Hurley, Sam
Carrington, Mitch (c)
D'Souza, Shaun
L'Olive, Andrew
Pathania, Kulbir S
Pearson, Matthew J
Patel, Kirtan
Desai, Kunj
Ranaraja, Nadeesha
 
Coach:  Crozier, Matthew L
Victorian Sub-District Cricket Association - South/East 4th XI
Round 2 - Sat 19 Oct 2019 (1:00PM), Sat 26 Oct 2019 (1:00PM)
Noble ParkvEndeavour Hills
Venue: Warner Reserve (Springvale)Match ID: 3150874
Umpires: Umpire1: Peter Lewis  Umpire2: Peter Wintle  
Scorers:  Not specified
Dalton, Jeff (c)
Hurley, Lachlan
Kemp, Nicholas A
Benedict, Kobi (+)
Patel, Yug
Fernandes, Iglesias
Chandrakumaran, Lemuel N
Ukrani, Ravi
Gunaselvam, David
Dobson, Geoff (+)
Darji, Parth
Patel, Chirag
 
Coach:  Crozier, Matthew L
 
Kirchner, Paul
Kirchner, Brett A (c)
Rajendran, Arun
Trickey, Grant
Devenuto, Dean
Dudley, Michael K
Matthews, Adam
Panditharatne, Vishal (+)
Cooney-McLean, Joshua
Hutton, Ryan
Lobo, Jeremy
Kusalakumar, Umasuthan
 
Coach:  Kulasena, Brian
Dandenong District Cricket Association - Under 17 - 2
Round 2 - Sat 19 Oct 2019 (8:30AM), Sat 26 Oct 2019 (8:30AM)
Heinz Southern DistrictsvNoble Park
Venue: Reedy Reserve (Oval 3)Match ID: 3326604
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Gardiner, Cooper J
Hellier, Joel B
Kearney, Jett (c)
Knight, Jaxon
Reddy, Thomas (+)
Rickard, Thomas
Sully, Jasper
Davie, Eathen
Cannon, Noah
Ali, Safdar
Blackman, Tyson
 
Coach:  Wiramanaden, Garrick
 
Benedict, Kobi (+)
D'Souza, Neil
Pearson, Matthew J
Frank, Brendan
Frank, Jason
Monteiro, Jaden (+)
Gibbon, Jordan
Patel, Kirtan
Patel, Jenil
Desai, Kunj
Nagpal, Rishi
Tucker-Dar, Harrison
 
Coach:  benedict, benny
Dandenong District Cricket Association - Under 15 - 1
Round 2 - Sat 19 Oct 2019 (8:30AM), Sat 26 Oct 2019 (8:30AM)
Noble ParkvBerwick
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Stefan, Archie (c) (+)
Mishra, Prabhav
Stefan, Oliver
Pathania, Sakshm
Patel, Yug
********
Jansz, Braeden
Fernandes, Herschelle
Bastion, Zachary
Vemuri, Chetan
Pathania, Vanchica
 
Coach:  Patel, Chirag
 
Narayan, Joshua (c) (+)
Kemp, Noah J
Siegelwin, Crandel S
Fowkes, Tyler
Fishley, Douglas
Marsham, Tex
French, Aiden
Reddy, Abhijit
Wemyss, Ben
Dupree, Jack
SHARMA, NIVAAN
 
Coach:  Dupree, John
Dandenong District Cricket Association - Under 15 - 3
Round 2 - Sat 19 Oct 2019 (8:30AM), Sat 26 Oct 2019 (8:30AM)
Noble ParkvFountain Gate
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Vijayakumar, Shreesh
Kumar, Sparsh
Samararathne, Alex (+)
Kulkarni, Sandeep
Segota, Nicholas
Happawana, Dion
singh, kittu
joshi, viresh
PAREKKATTIL, RAHUL ROBIN
rajesh, vimal joshua
Kappiyoor, Niranjan
 
Coach:  benedict, benny
 
Azadzoi, Zaki (c)
Arora, Swaraj
Cromie, Oscar
Singh, Gurdisha
Saini, Rahul
Hashimi, Ali
Mirranay, Obaid
Mirranay, Zaki
Wahid, Sayed
Singh, Jason
Bloch, Abdullah
Mirranay, Sahil
 
Coach:  Mirranay, Khalid
Dandenong District Cricket Association - Under 13 - 2
Round 2 - Sat 19 Oct 2019 (8:30AM), Sat 26 Oct 2019 (8:30AM)
Endeavour HillsvNoble Park
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Stow, Bradley
Wilson, Toby
Mutthumani, Brodie
Wijesekera, Triyaan (c)
Singh, Maan Fabian (+)
Pardo, Eliel
Kulkarni, Sharad
Thakor, Janak
Rajapaksha, Hikkaduwage S
Fernando, Senul
 
Coach:  De Zylva, Greg M
 
Mcfarland, Addison j (c)
McNeill, Kyle (+)
Thompson, Patrick
Norzai, Azad
Singh, S D
Singh, Krishpreet
Parmar, Preet
Dissanayaka, Nethaka
********
********
Jasin, Sathil
Dobson, Caiden
 
Coach:  Gordon, Shane
Dandenong District Cricket Association - Under 11 - 3 Fri
Round 2 - Fri 25 Oct 2019 (5:15PM)
Narre North BluevNoble Park
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available